MANİSALI ŞOFÖRLERDEN ANKARA ÇIKARTMASI

MANİSALI ŞOFÖRLERDEN ANKARA ÇIKARTMASI
Manisa’da şoförlerin yaşadığı sorunlar, 65 yaş ile ilgili sıkıntılar ve okul servis araçlarında rehber personelinin lise mezunu olma şartı nedeniyle yaşanan sorunlar Ankara’da TBMM’de milletvekillerine anlatıldı.

 Manisa Şoförler Odası Esnaf Başkanı Salih Karaağaç, Akhisar Şoförler Odası Başkanı Halil İbrahim Doğan, Kula Şoförler Odası Başkanı Oktay Kırlı, Alaşehir Şoförler Odası Başkanı Şevki Ağırbaş, sorunları anlatmak ve çözüm önerileri bulmak üzere Ankara’da AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekilleri Tamer Akkal, Uğur Aydemir, Semra Kaplan Kıvırcık’ı ziyaret ettiler. 
 Manisa Şoförler Odası Esnaf Başkanı Salih Karaağaç, “Özellikle şoför esnafımızın 65 yaş sorunuyla ilgili milletvekillerimize gerekli bilgilendirmeler yaptık. Mecliste bununla ilgili bir çalışma olduğunu öğrendik. Tahmin ediyorum ki 65 yaş kullanımına sınırlanma falan geliyor.  Bu meclisten kanunla geldiği için kanunla düzenleme yapılmasına ilişkin düzenlenme olduğunu belirttiler. Bizde bu o konu hakkında milletvekillerinden destek istedik” dedi. 
Okul servis araçlarında rehber personellerinin lise mezonu olma şartının olduğunu belirten Karaağaç, “Burada kanunda diyor ki lise mezunu mecburiyeti var. Lise mezunu da bulunamıyor. İşkur’a falan müracaat ettik. Bununla ilgili araçlarımız zaman zaman ceza yiyor.  Mecburen insanlar eşini, annesini, kız kardeşini alaraktan onları rehber personel olarak gösteriyor. Bu konuyu da vekillerimize dile getirdik. Bize göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

tesk
turktuv
gib
meskop
kumer
tsof
manisatso
meskob